Kaş Restaurant, Kaş Restaurant Tavsiye, Kaş En İyi Restoranlar, Kaş Et Restaurant, Kaş Restaurant Fiyatları, Kaş Ocakbaşı, En İyi Kaş Restoranları, Kaş Et Restoranları, Kaşta Gidilecek Restoranlar, Kaşta Güzel Restoranlar, Kaşın En İyi Restoranları, Kaşın En Güzel Restoranları, Kaşın En İyi Restaurantları, Vati Ocakbaşı

Antalya iline bağlı Kaş İlçesinde hava ve deniz suyu sıcaklıkları: Kaş Meteoroloji İstasyonunun 22 Yıllık verilerine göre sıcaklığın yıllık ortalama değeri 19.6 C dir. En soğuk aylar Ocak, Şubat ve Mart aylarıdır. En sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos’ tur. Ekstrem Maksimum sıcaklık 13 Temmuz 2000 tarihinde 43.0 C, minimum sıcaklık 14 Şubat 2004 tarihinde -1.0 C olarak ölçülmüştür.

KIŞ GÜNLERİ
Maksimum sıcaklığın -0,1 C ve daha düşük olduğu günlere kış günleri denilmektedir. Kaş’ ta 22 yıllık verilere göre kış günü yaşanmamıştır.

YAZ GÜNLER
Maksimum sıcaklığın 25 C ve daha fazla olduğu günlere yaz günü denilmektedir. Uzun yıllar yaz günleri ortalaması 166,1 gündür. Kaş yılın yaklaşık ½ sini yaz günü olarak geçirmektedir.

DENİZ SUYU SICAKLIĞI
10 yıllık verilere göre, Kaş’ da ortalama deniz suyu sıcaklığı 21.3 dür. Deniz suyunun en yüksek olduğu ay Ağustos ayıdır.

Kaş İlçesi İklimi için şu sonuçları özetleyebiliriz. Batı Akdeniz’de bulunan, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçen, kısacası karakteristik Akdeniz İklimi özelliklerini gösteren Kaş 1983- 2005 yılları arasında yıllık ortalama sıcaklıkları 12,3 C altına inmemiştir. Yağış dağılışında, yağışlı gün sayısının ve yağış miktarının Kasım ayından Mayıs ayına kadar olan devrede meydana gelir. 1997- 2005 yılları arasındaki ölçümlere göre Kaş İlçesinin hakim rüzgar yönü Batı Güneybatı (WSW) dır.